Cyklovýlet na popradské pleso

Tento rok sme konečne poriadne využili aj bicykle. Jeden z našich výletov viedol na Popradské pleso a o tom Vám aj napíšeme.

DSC02157jpg


Najjednoduchšie bolo zaparkovať priamo na parkovisku pod Štrbským plesom a začať odtiaľ. Zložili sme bicykle, ale chvíľami pršalo a tak sme sa rozhodli naobedovať v reštaurácií na Štrbskom plese a previezť sa okolo neho. Neviem či ste boli niekedy na chodníku okolo tohto plesa na bicykli, ale ja som mala pocit, že je to ilegálne :D odtiaľ sme už vyrazili dolu po ceste k modrej trase, ktorá nás mala zaviesť k Popradskému plesu. Od parkoviska sme zišli po ceste K vodopádom okolo Jazierok lásky a pokračovali po ceste Szentiványho, až kým sme sa nepripojili na cyklotrasu. Tá má 5 kilometrov a vedie až k plesu. Takmer neustále stúpate do kopca takže sa treba pripraviť na celkom náročnú fyzickú aktivitu. V Tatrách sme vlastne boli súčasťou asi 5% cyklistov, ktorí nemali elektro bicykel a museli sme si to odmakať – jeden pán nás za to dokonca pochválil, práve keď sme šľapali na Popradské pleso. Po menej ako 1,5 hodine sme dorazili k horskému hotelu Popradské pleso. 

DSC02118jpg

Zamkli sme tam bicykle a prešli sme sa okolo vody. Je tu krásne a atmosféra vysokohorského prostredia vás príjemne pohltí. Štíty Tatier sa z časti schovávajú do hmly a na hladine plesa sa odráža slnko, vykúkajúce spoza mrakov. Je nám celkom zima a je čas ísť domov. Lúčime sa s Tatranskými vrchmi a na bicykloch ideme dolu.  Treba byť opatrný, pretože napriek tomu, že je to turistická i cyklistická trasa, stále sa tu môžu objaviť autá a my sme neraz prudko brzdili. Buďte opatrnejší ako my :) Celý výlet trval asi 5 hodín (nie 5 hodín jazdy, ale aj prechádzok, jedla a fotenia) a napriek tomu, že sme cestou dolu vo vetre premrzli, užili sme si každú sekundu.


DSC02147jpg